14. 7. 2011

Chápem, že autor tohto e-mailu zostal v anonymite


   My, občania Slovenskej republiky, naliehavo žiadame Vládu SR, aby neposkytovala SOCIÁLNE DÁVKY ZADARMO!!!  

   Ale aby od týchto poberateľov soc. dávok požadovala aspoň minimum, a síce základný poriadok a čistotu v obydliach a v okolí týchto obydlí a aspoň priemernú starostlivosť o svojich potomkov. Pod touto priemernou starostlivosťou rozumieme, že dieťa aspoň priemerne čisté PRAVIDELNE navštevuje školu a hoci so štvorkami prechádza do vyššieho ročníka.

   V prípade, že tak nerobia, aby im tieto sociálne dávky odobrala aj s nešťastným zanedbaným dieťaťom skôr, než to dieťa v 12-13 rokoch otehotnie.

  Naopak navrhujeme, aby rodine, ktorá je odkázaná na sociálne dávky, ale o svojich potomkov sa príkladne stará, boli vyplácané peniaze navyše za každé dieťa, ktoré v škole prospieva s vyznamenaním.

   Máme za to, že vyššie uvedené je jediná cesta, ako zachrániť posledné zvyšky zdravého rozumu na Slovensku.
  
V Jarovniciach nastupuje do 1. ročníka ZŠ 148 detí (6 z nich nie sú rómovia) - iné ZŠ môžu závidieť taký nápor, mnohé školy totiž majú problém naplniť stav aby mohli otvoriť prvú triedu; ale to nie je všetko, okrem toho ešte 100 osôb (prevdepodobne nie bielych) 1. ročník opakuje, takže ich na jeseň nastúpi takmer štvrť tisíca - ide o tých istých ľudí, ktorí už o 7 rokov porodia ďalších budúcich prváčikov (a ktorí tiež budú chcieť také auto, dom, oblek, kabelku... ako máš TY ..... si pripravený?)


Zaujímalo by ma, koľko rokov navštevoval školu anonymný autor *výzvy Vláde SR* a 
v ktorom ročníku ukončil návštevu základnej školy. Prečo? 1.) Tykanie vláde je novinka,
2.) nevedieť, že slovo vláda je ženského rodu je smutné, („si pripravený?“), 3.) smiešna je aj predstava, že vláda má oblek a kabelku... 4.) V Jarovniciach a iných osadách sa chlapci nerodia? 5.) oznamovacia veta sa končí bodkou („ . “), ako by sa mala aj posledná veta výzvy...
Haston
P.S.: Slovo Rómovia sa píše s veľkým písmenom, pretože v tomto prípade označuje národnosť a či etnickú príslušnosť.

3 komentáre:

Majka povedal(a)...

To mě dost pobuřuje. Některým dětem jde učení líp, některým hůř. Těm, co jde učení lépe jsou podle naší společnosti lepší lidé? Jsme v 21 století. Takže co s dětmi, co se špatně učí? Nebo co s nemocnými dětmi? Děti, co se hůř učí mohou zas uspět v životě v něčem jiném. Někdy třeba ve sportu, někdy v úklidu sraček co nadělají ti, co se ve škole dobře učili. Stejně tak i nemocné děti nejsou horší, než zdravé !!! Promiń, že to tu píšu tak vulgárně, ale tohle mě štve !

Anonymný povedal(a)...

len si kľudne uľav. vidím, že si to už tradične pochopila trochu inak, ale máš na to právo.

Majka povedal(a)...

Ale neboj, já to pochopila i z jiné strany. Ale o tom tu psát raději nebudu :-)) Jen mi jde stejnou měrou i o tohle, co jsem ti odpověděla.